Profil spoločnosti

Profil spoločnosti

Situácia na slovenskom trhu v oblasti výroby podhorských kosačiek sa časom stala kritickou. Nosiče náradia typu MT8-046 a MT8-222, ktorých výrobcom bol ZTS, Obchodný podnik Slovenská Ľupča, sa prestali vyrábať. Taktiež výrobca motorov SLAVIA výrobu motorov zastavil. Ostatní poddodávatelia rozhodujúce komponenty už nevyrábajú.

Preto sa firma IDOS PROJEKT, s.r.o., Zvolen, v rámci rozšírenia svojich podnikateľských aktivít rozhodla byť pokračovateľom realizácie produkcie týchto strojov po bývalom ZTS, OP Slovenská Ľupča. Okrem zabezpečenia produkcie sa zaoberáme aj vykonávaním opráv a generálnych opráv jednotlivých agregátov, ako aj celých strojov, vrátane výroby príslušných adaptérov, výrobou a predajom náhradných súčiastok k nim.

V záujme vyjsť v ústrety svojim zákazníkom, taktiež v záujme využitia a realizácie slovenských výrobkov na domácom trhu, vykonávame generálne opravy nosičov náradia MT8-046 a na základe požiadaviek zákazníka nahrádzame motory SLAVIA motormi LOMBARDINI LDW 1603 CHD. Opravy robíme tiež výmenným spôsobom. Takto repasovaný a prestavaný stroj je rovnocenný so zahraničným strojom vo svojej kategórii, ale čo je najdôležitejšie, je neporovnateľne lacnejší.

Firma v rámci svojej činnosti zúžitkovala svoje doterajšie skúsenosti, ako aj skúsenosti zákazníkov s dlhoročnou prevádzkou podhorských kosačiek a v rámci inovácie pripravila do výroby nový stroj pod typovým označením
MT8-322, s výrobou ktorého sa začalo v roku 2003.

Okrem hlavnej náplne našej činnosti, ktorou je výroba a predaj nosičov náradia a prídavných adaptérov vrátane náhradných dielov, sa príležitostne zaoberáme aj kovovýrobou na zákazku.

Za účelom zefektívnenia a skvalitnenia celého výrobného procesu sme v roku 2006 začali v našej spoločnosti s implementáciou systému manažérstva kvality a v januári 2007 sme sa stali držiteľmi certifikátu potvrdzujúceho zavedenie a používanie systému manažérstva kvality v oblastiach projektovanie stavieb, výroba a servis samohybných pracovných strojov a výroba oceľových konštrukcií podľa európskej normy STN EN ISO 9001:2001.

© 2022 eSoft s.r.o., powered by www.proxia.sk
time:0.3201